KATEGORIE

Artystyczne malowanie ścian, murale i muraliki

W ofercie znajdziecie Państwo malowidła ścienne uproszczone lub malowane realistycznie, monochromatyczne, lub w dowolnej kolorystyce- od prostych motywów poprzez wszelkiego rodzaju wymyślne malowidła ozdobne na ścianach, sufitach, podłogach. Ostatnio bardzo popularne są obrazy wykreowane przy pomocy technik 3D oraz bajkowe postacie zwierząt czy fantastycznych stworów. Wyczarowane nie tylko w salonach, sypialniach i alkowach lecz również w korytarzach restauracji, łazienkach apartamentów, kuchniach, sekretariatach, dyrektorskich gabinetach, placówkach użytku publicznego oraz sklepach. Nawet w szpitalach, kościołach, przedszkolach, żłobkach, sportowych i halach.

Ponieważ wszystkie prace wykonywane są odręcznie, bez użycia szablonów, tematykę oraz technikę wykonania ogranicza jedynie nasza wyobraźnia dzięki czemu każda praca jest niepowtarzalna i unikalna.

 

Rodzaje malarstwa oraz techniki malarskie najczęściej przewijające się w ofercie::
Malarstwo ścienne dekoracyjne i monumentalne- muraliki i murale

W zależności od przeznaczenia i skali wielkości malowidła ścienne różnią się funkcją jaką pełnią w naszym życiu.

Malarstwo monumentalne – jest to malarstwo ścienne związane z architekturą, mające na celu podkreślenie jej cech, uwypuklenie formy i stylu, co możliwie jest jedynie przy największej harmonii między malarstwem a architekturą.

Malarstwo dekoracyjne- zwane artystycznym malowaniem wnętrz, jest kolejna funkcją jaką może pełnić malowidło ścienne. Jego zadaniem jest raczej upiększanie architektury, powinno również harmonizować ze stylem.

Mural − Pojęcie często mylone z klasyczną techniką- freskiem, który jest jedynie jedną z techik, jaką wykonywane są malowidła ścienne. Mural jest to rodzaj malatury zdefiniowanej zasadniczo jako wielkoformatowa grafika na ścianach budynków. Nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza w skrócie dzieło dekoracyjne malarstwa ściennego, najczęściej monumentalnego. Mural mógłby podkreślać formę i styl architektury, ale nie takie jest jego główne założenie, często spotyka się sytuację wręcz odwrotną, co nie przeszkadza w nazywaniu murala muralem :)

Muralik - dziecko murala ;) zazwyczaj mniejszy ciut od rodzica. Ostatnio spotykany coraz częściej we wnętrzach naszych domostw oraz w lokalach użytkowych. Głowną rolą muralika jest wykreowanie własnego klimatu w danym wnętrzu, jednak coraz częściej równie beztrosko, występuję jako świetny dodatek do wnętrza.

www,muraliki.pl

www.manieks,pl

http://www.mm.pl/~manieks/wall_painting

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • artystyczne malowanie ścian
  • murale i muraliki