KATEGORIE

CODES Strategie Integracji oferuje wsparcie procesu fuzji i przejęć z perspektywy rynkowej

Jesteśmy zespołem doradców. W ramach zarządzania strategicznego pomagamy firmom budować ekspansję na nowe rynki, zdobywać nowych klientów i wprowadzać nowe oferty.
CODES Strategie Integracji oferuje wsparcie procesu fuzji i przejęć z perspektywy rynkowej. Pomagamy tam, gdzie są klienci firmy, wykorzystując zarządzanie strategiczne, strategie innowacji, synergii i rozszerzania dla zbudowania ponadprzeciętnego wzrostu naszych klientów.
W wypadku programowania marketingu i strategii rozwoju firmy poprzez strategię integracji możemy mieć do czynienia z dwoma skrajnymi podejściami: firmy-specjalisty zorientowanego na wąską ofertę i bardzo wysokie marże, oraz firmami nastawionymi na skalę działania nawet kosztem wysokości marż. Po fuzji lub przejęciu opracowanie strategii rynkowej ma za zadanie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla firmy działającej na nowym wspólnym rynku i w określonych warunkach konkurencyjnych nowej firmy. Celem zarządzania strategicznego, którego efektem jest proces fuzji, jest maksymalizacja wartości firmy albo maksymalizacja zysku.