KATEGORIE

Enego projektujemy oraz wykonujemy zlecenia w dziedzinie oprogramowania oraz systemów wbudowanych

Projektujemy oraz wykonujemy zlecenia w dziedzinie oprogramowania oraz systemów wbudowanych, profesjonalne rozwiązania elektroniczno-informatyczne dla motoryzacji.Nowoczesne turbodoładowane silniki diesla pracują na lekkim zubożeniu. Oznacza to, że ilość dostarczonego do komory spalania paliwa jest o około 15% niższa od ilość powietrza wymaganej do jego spalenia. Taki zabieg producentów silników ma na celu głównie obniżenie emisji spalin. Pomiary emisji spalin sa wykonywane w szczególnych warunkach np. jazda po płaskim terenie z prędkością 90km/h, w tych warunkach praca silnika jest tak zoptymalizowana,aby emitował on najniższą ilość produktów spalania (CO2, cząstki stałe itp).
Chip tuning polega na optymalizacji mieszanki paliwowopowietrznej pod kątem uzyskiwanych przez silnik osiągów, oraz zużycia paliwa. Nazwa chip tuning wzięła się od słów:
chip - zminiaturyzowany układ elektroniczny zawierający w swym wnętrzu od kilku do setek milionów podstawowych elementów elektronicznych,takich jak tranzystory, diody, rezystory, kondensatory.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE: