KATEGORIE

Gołębie sprzedam

Hodowla gołębi pocztowych to fenomenalna słabość znajdująca raz za razem liczniejszych sympatyków. Od wielu lat hodowcy gołębi pocztowych jednoczą się na całym świecie budując kluby i związki, które prowadzą działalność hodowlaną, a ponadto instruktażową. Hodowla gołębi pocztowych to dla wielu ludzi hobby z długoletnią tradycją.

Gołąb pocztowy to wariacja gołębia skalnego, który odznacza się niezwykłą zdolnością powracania z nie znanego mu miejsca do gołębnika. Dziennie potrafi pokonywać setki kilometrów i latać z szybkością 60-70 km/h. Po drodze ląduje wyłącznie w razie wyczerpania swych sił, preferencje i głodu, a ponadto by wypocząć nocą. Jednakże powrót do gołębnika wbrew pozorom, nie w każdej sytuacji jest taki zwyczajny. Na ptaka ma możliwość czyhać wiele niebezpieczeństw jak: trudna pogoda, kontuzje, osłabienie organizmu czy drapieżne ptaki np. jastrząb, sokół. Często prowadzona jest atrakcyjna sprzedaż gołębi przez ich hodowców. W sklepach można również zakupić różne produkty przydatne do hodowli jak: zegary, obrączki, otwieracze do obrączek czy odżywki, które cieszą się powodzeniem wśród hodowców.

Gołębie pocztowe są używane przede wszystkim w celach sportowych. Taka hodowla gołębi ma możliwość dostarczać kilka emocji oraz rozrywkę. Organizowane są różnorakie zawody o lotach krótko, średnio i długodystansowych. Zwycięzcą jest ten gołąb, który najszybciej powróci do gołębnika. żeby gołębie pocztowe osiągnęły wysokie wyniki w lotach prawie każdy hodowca powinien pamiętać o odpowiednim dobieraniu pożywienia, które będzie wzbogacone o białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy. Gołębie odżywiają się: słonecznikiem, soją, fasolą, pszenicą, kukurydzą, żytem i owsem. Ważny jest także dostęp do świeżej i czystej wody, którą powinno się podawać w specjalnych poidłach, aby uniknąć zanieczyszczenia. 

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • gołębie pocztowe sprzedam
  • hodowla gołębi pocztowych
  • hodowca gołębi pocztowych