KATEGORIE

Klinika terapii uzależnień

 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Ściejowicach koło Krakowa oferuje terapię w oparciu o własny, skuteczny program. Prowadzimy zarówno odtrucia i odwyki czy krótkie turnusy motywacyjne jak i pełną terapię uzależnień ( na turnusach, które trwają 4 lub 6 tygodni).

 

Leczenie alkoholizmu

Podstawową działalnością ośrodka Kraków - Ściejowice jest leczenie alkoholizmu. Terapię alkoholową zaczynami od rzetelnej diagnozy. Dlatego mamy pewność, że leczymy alkoholizm a nie na przykład picie szkodliwe albo picie ryzykowne. Potem przychodzi czas na detoks i odwyk. Zgodnie z zaleceniami WHO nie przeprowadzamy detoksów krótszych niż 5 dni. Dlatego leczenie alkoholizmu w klinice Kraków - Ściejowice jest w 100 % bezpieczne. Kolejnym etapem leczenia jest odwyk połączony z intensywną psychoterapią. Tylko połączenie jednego z drugim pozwala przeprowadzić skuteczna terapię alkoholizmu, która zwiększa szansę na wyleczenie.

Leczenie hazardu

W przypadku terapii uzależnienia od hazardu najważniejszym elementem leczenia jest rachunek zysków i strat. Sama terapia przebiega bardzo poodobnie jak w przypadku alkoholizmu, oczywiście wyłączając detoks. Leczenie hazardu najczęściej rozpoczynane jest wtedy, kiedy uzależnienie jest już w zaawansowanej fazie. Co nie zmienia faktu, że nie zawsze mamy do czynienia z uzależeniem, czasem po prostu z typem osobowości, który charakteryzuje się skłonnością do ryzyka. Dlatego w przypadku leczenia hazardu nasi specjaliści także zaczynają od bardzo dokładnej diagnozy.


Leczenie lekomanii

W czasie terapii uzależnienia od leków przykładamy bardzo duża wagę do fizycznego zdrowia osób uzaleznionych. Staramy się doprowadzić je do optymalnej formy a dopiero potem pracujemy nad kondycją psychiczną. Taka kolejność ułatwia leczenie lekomanii i utrzymanie abstynencji.

Mimo, że leczenie uzależnień prowadzimy w grupach, w których znajdują się osoby które maja problemy zarówno z alkoholem jak i z hazardem i lekami, w gruncie rzeczy leczenie każdego z tych zaburzeń przebiega według innego scenariusza. Dlatego nasza klinika osiąga tak dobre efekty. Osoby zainteresowane terapia zachęcamy do kontaktu.

 

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE: