KATEGORIE

Kolonie

Dla dzieci kolonijny wyjazd do czyta przygoda. Dla rodziców tygodnie planowania, oszczędzania i myślenia, która z kolonii będzie najlepsza i najciekawsza dla ich pociechy. Mimo bowiem faktu, że kolonie są kierowane do dzieciaków w wieku od 6 do 13 lat, zakres oferty jest niezwykle duży i obejmuje zarówno wyjazdy edukacyjne, przygodowe jak i artystyczne.
Nic dziwnego, że wybór właściwej oferty może być trudny, zwłaszcza gdy rodzicom zależy na tym, aby dziecko wróciło z wakacji zadowolone i szczęśliwe. Mają oni do wyboru niemały wachlarz możliwości – przykładowo kolonie językowe, w czasie których prowadzona jest na przykład nauka języka obcego (takie kolonie często odbywają się zagranicą). Do tego dodać należy również specjalistyczne kolonie naukowe, w czasie których dzieciaki poznają nieznany dotychczas świat nauki i mają możliwość przeprowadzenia pierwszych doświadczeń badawczych pod okiem doświadczonego opiekuna i instruktora.
Warto również zwrócić uwagę na kolonie artystyczne, kształcące w dzieciach umiejętności aktorskie czy filmowe oraz odkrywające przed nimi tajniki warsztatów teatralnych. Jednak mimo tak bogatej oferty wciąż największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim takie kolonie dla dzieci, które zapewniają uczestnikom dużo ruchu, aktywności fizycznej oraz sportu. Tym samym najczęściej organizowane wyjazdy to właśnie kolonie sportowe, gdzie dzieci trenują swoje umiejętności w danej dziedzinie – od piłki nożnej po tenis ziemny. Nie brakuje również chętnych na kolonie przygodowe, w których główną atrakcją są wspinaczki skałkowe, rajdy terenowe czy biegi na orientacje. Niezależnie jednak od tego, gdzie wyślemy swoje dziecko, warto najpierw zapytać je o zdanie, czy faktycznie chce jechać w wybrane przez nas miejsce.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

Zobacz inne wpisy z miejscowości: Warszawa