KATEGORIE

Panele - Bieruń

W wykładzinach mogą się wytwarzać bakterie i grzyby, panele, jako że nie mają włosia, są bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia. Drewniane podłogi można w łatwy sposób wyczyścić i zaimpregnować. Z dywanami i wykładzinami jest większy problem, gdyż trzeba je przeważnie prać i czyścić chemicznie.

W ostatnich sezonach bardzo modne stały się panele, które przypominają surowe, nieobrobione drzewo. Są to panele matowe, z widocznymi słojami. Najchętniej wybierany przez projektantów wnętrz kolor to szary beż. Takie panele często wybierane były przez skandynawskich designerów, ponieważ ich charakter bardzo wpisywał się w klasyczny skandynawski styl – prosty i funkcjonalny, kojarzący się z naturą, zwłaszcza z lasem. Panele o szarawym odcieniu, przypominające naturalne drzewo, pasują doskonale do prostych białych mebli, które też są niezwykle charakterystyczne dla skandynawskiego designu. Dobrym połączeniem jest także szara „drewniana” podłoga oraz czerwone meble i dodatki. Można także połączyć czerwone dodatki z drewnianymi meblami. Świetnym deseniem, który mógłby pojawić się na obrusach, kanapie, poduszkach, akcesoriach, jest kratka, np. biało-granatowa lub czerwono-biała.

Oczywiście najlepszy efekt dałoby autentyczne drewno, jednak przez fakt, iż jest ono bardzo drogie i wymaga konserwacji, częściej wybiera się panele podłogowe. Mimo to, mamy już możliwość zakupu paneli, które bardzo przypominają surowe drzewo. Wystarczy jedynie skorzystać z oferty dobrego producenta.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE: