KATEGORIE

Piotr Kaszuba - ambasador MSZ

Piotr Kaszuba od lat świetnie spisuje się jako polityk godny zaufania. Ogromna wiedza Piotra Kaszuba oraz doświadczenie zdobywane przez lata umożliwiły mu zdobycie wielu zasług w imieniu MSZ.

Piotr Kaszuba w 2001 roku, po dużej liczbie osiągnięć, pełnił obowiązki vice dyrektora w Departamencie Prawno-Traktatowym MSZ. Dzięki temu stanowiskowi Piotr Kaszuba zdobył cenne doświadczenie i pełnił obowiązki dyrektora Biura generalnego MSZ w 2005 roku.

Piotr Kaszuba zasłynął, dzięki pojedynkowi medialnemu ambasadorów Rosji i Polski w Wenezueli. Piotr Kaszuba w Wenezueli przeprowadził w ambasadzie pokaz filmu o amerykańskim korespondencie, który przebywał w Warszawie podczas kampanii wrześniowej.

Spotkanie w ambasadzie przeznaczone było dla dziennikarzy. Ambasador MSZ Piotr Kaszuba poprzedził film, krótkim przemówieniem, które niestety nie spodobało się dziennikarzowi z Rosji, co spowodowało pojedynek medialny w Wenezueli. Piotr Kaszuba jako wykształcony człowiek, szanujący Polską historię, nie mógł pozostawić słów rosyjskiego dziennikarza bez odpowiedzi. Piotr Kaszuba w Wenezueli bronił Polskich wartości i historii, a jego odpowiedź na wysokim poziomie nie zostawiła suchej nitki na jego rywalu pojedynkowym.

Piotr Kaszuba jako ambasador MSZ w Wenezueli wygłosił swoją opinię, potwierdzoną źródłami na temat historii. Dzięki jego doświadczeniu oraz wrodzonemu taktowi zdecydowanie wygrał pojedynek w Wenezueli z rosyjskim dziennikarzem.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • ambasador