KATEGORIE

Przewodnicy w Krakowie

Kraków na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Pierwsza lista światowego dziedzictwa UNESCO – powstała w 1978 roku. Na tej liście znalazło się oprócz Krakowa tylko jeszcze jedno miasto położone na terenie Niemiec – Akwizgran. Większość turystów przyjeżdżających do Krakowa nie wie o tym, że na liście UNESCO znalazł się oczywiście nie cały współczesny Kraków, ale tylko jego najstarsze części. A więc Kraków średniowieczny wewnątrz współczesnych Plant (a kiedyś dawnych murów miejskich), dzielnica buforowa położona między Krakowem a Kazimierzem, dzielnica żydowska Kazimierza i dwa chrześcijańskie kościoły Kazimierza (kiedyś samodzielnego miasto obecnie części Krakowa): Bożego Ciała i św. Katarzyny i Małgorzaty.

To wszystko co najcenniejsze w Krakowie możecie Państwo zwiedzić w Krakowie z przewodnikami naszego Krakowskiego Biura Przewodników JURA.

Obok Krakowa możecie Państwo odwiedzić 3 obiekty znajdujące się na liście UNESCO: kopalnię Soli w Wieliczce, pierwsza polską kalwarię: Kalwarię Zebrzydowska oraz Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu.

Kraków to jedyne miejsce w Polsce gdzie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów turyści mogą zobaczyć, aż cztery obiekty z listy UNESCO (Kraków, Wieliczka, Kalwaria i Oświęcim). Wszystkie te obiekty możecie Państwo zwiedzać z profesjonalnymi przewodnikami naszego Biura Przewodników po Krakowie Jura.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

Zobacz inne wpisy z miejscowości: Kraków