KATEGORIE

Psycholog dziecięcy Kraków

 Bardzo często zdarza nam się porównywać obce dzieci z naszymi pociechami. Córka koleżanki umie już czytać, syn brata liczy do stu, a teściowa lamentuje, że wszystkie dzieci dookoła już sprawnie chodzą. Nie zdajemy sobie nawet sprawy jaką krzywdę możemy wyrządzić maluchowi ciągłym poddawanie go ocenie rodziców czy dziadków. Bywa i tak, że dziecko zaczyna jeszcze później czytać czy pisać właśnie dlatego, że ma obniżone poczucie własnej wartości. Przecież wmówiono mu (nie bezpośrednio) że nie jest zbyt bystre, dlatego też pozostaje w tyle. Lata takiej indoktrynacji mogą wywołać naprawdę tragiczne w skutki rezultaty. Przecież nie od dziś wiadomo nam, że dziecko kochane, przytulane, chwalone, ale i rozsądnie i konsekwentnie karcone rośnie nam na silnego, mądrego, szczęśliwego i umiejącego kochać człowieka.


Dzieci to największy skarb o który musimy dbać od samego początku. Dzieci to nasza przyszłość, każdemu rodzicowi przecież zależy na szczęśliwym dziecku, umiejącym sobie radzić z kłopotami dnia codziennego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zachowania swojego malucha, nie mów mu, że inne dzieci potrafią to czy tamto. Warto być przy dziecku, obserwować je, dodawać odwagi, wiary we własne możliwości. Wszystkie maluchy zdobywają umiejętności we własnym indywidualnym tempie. Ponad to psycholog kraków może okazać się nieocenioną pomocą. Bywają sygnały, których rodzice czasem nie zauważają. Nie ma w tym nic złego, inaczej przecież patrzymy na własne dziecko niż ktoś bezstronny, a tym bardziej specjalista jakim jest psycholog dziecięcy kraków. Nie powinniśmy również mieć poczucia winy, a jedynie na spokojnie przemyśleć co możemy zrobić, żeby pomóc naszemu maluszkowi. Poczucie winy powoduje, że czujemy bezsilność i jesteśmy mniej efektywni w swoich działaniach, a potrzeba naprawdę wiele pracy i wiary w sukces naszego dziecka.

Warto więc zwolnić tempo i poświęcić więcej uwagi naszym pociechom, a na pewno wyrosną z nich szczęśliwi i mądrzy ludzie, którzy także będą umieć wychować szczęśliwe dzieci.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • psycholog dziecięcy kraków
  • psycholog dla dziecka kraków
  • psychoterapia dzieci kraków
  • psycholog kraków
  • terapia dziecięca kraków
  • pomoc psychologiczna dla dzieci kraków

Zobacz inne wpisy z miejscowości: Kraków