KATEGORIE

Rwa Kulszowa najczęstsze powody powstawania chorób kręgosłupa

Rwa Kulszowa- bolesna choroba objawiająca się przenikliwymi bólami w pobliżu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Przyczyną bólów jest stan zapalny w okolicach nerwu kulszowego.
Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w ciele człowieka w następstwie tego ból jest bardzo silny. Zwykle ból uniemożliwia wykonywanie ruchów lub utrudnia sprawność motoryczną nóg. Są to najbardziej widoczne oraz najpopularniejsze znamiona rwy kulszowej. Najczęstszą przyczyną jest nacisk krązka międzykręgowego na nerw kulszowy.
Niejednokrotnie występuje on w wyniku wysunięcia się dysku inaczej jądra międzykręgowego ze swojego właściwego miejsca w położenie w którym powodowuje ucisk na nerw kulszowy.
Przez to krążek zamiast spełniać swoją prawidłową rolę w kręgosłupie, wywołuje on stan zapalny także ból wędrujący od kręgosłupa przez pośladek, udo, kolano, łydkę, stopę. Aby wyleczyć rwę kulszową bez ingerencji chirurgicznej ważne jest by krążek międzykręgowy przestał wywoływać ucisk i rozpoczął wracać na własne prawidłowe położenie. Taki kłopot jest określany dyskopatią ewentualnie przepukliną jądra międzykręgowego, potocznie zwany wypadniętym dyskiem. By zapobiegać dyskomfortom kręgosłupa ważne jest aby utrzymywać kręgosłup we właściwej formie to znaczy wykonywać poprawne ćwiczenia na kręgosłup.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • rwa kulszowa
  • Rwa Kulszowa Objawy
  • Rwa kulszowa Leczenie
  • Rwa kulszowa Masaż
  • lumbago