KATEGORIE

Sudety - Góry Wałbrzyskie, Rudawy Janowickie

Góry Wałbrzyskie zlokalizowane są w Sudetach Środkowych całkowicie na terytorium naszej ojczyzny. Góry mimo, iż należą do jednych z najniższych w Polsce, to mimo tego jest tu co oglądać z racji położenia niedaleko drugiego największego miasta Dolnego Śląska po Wrocławiu, czyli Wałbrzycha.

Szklarska Poręba to druga najistotniejsza miejscowość w Karkonoszach. Miasteczko liczy sobie w przybliżeniu 7 tysięcy obywateli i jest większe od Karpacza o w przybliżeniu 2 tysiące obywateli. Klimat to główna zaleta Szklarskiej Poręby - dzięki niemu przyjeżdża tu niezwykle wielu sportowców biorących udział w obozach kondycyjnych.

Rudawy Janowickie są górami umiejscowionymi we wschodniej partii Sudetów. W całości położone są na terytorium naszego kraju. Najważniejszym grzbietem jest Sokolik mający 622 i 642 metry nad poziomem morza, ponieważ góra składa się z dwóch wierzchołków. Na wyższej części zlokalizowana jest stalowa platforma widokowa, z której wierzchołka zachwycać się możemy wybitnie zachwycające panoramy. W pobliżu gratką dla miłośników historii są bez wątpienia stare twierdze z okresu średniowiecza.

Karpacz to jedna z najistotniejszych miejscowości tej części Polski. W tym górskim kurorcie na turystów czeka dużo ośrodków narciarskich lub atrakcji turystycznych.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • Góry Wałbrzyskie
  • Szklarska Poręba
  • Rudawy Janowickie
  • Karpacz