KATEGORIE

Trening na worku bokserskim

Jeśli jednak czas i fundusze pozwalają na zwiększoną aktywność fizyczną nie należy ograniczać możliwości swojego ciała i oddać się różnym sposobom uprawiania sportu.
Sztuki walki, a szczególnie walki pięściarskie wymagają posiadania dobrego sprzętu. Nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń, czy odczuwania przyjemności ale również po to, aby osiągnąć optymalne wyniki treningów.


Nieodpowiednie rękawice bokserskie, mogą doprowadzić do bolesnych otarć czy też poważniejszych kontuzji. Najlepsze rękawice wykonane są ze skóry naturalnej. Na rynku znaleźć można również rękawice wykonane z materiałów syntetycznych, które są mniej wytrzymałe, jednak cena ich, jest prawie o połowę niższa. Ważne jest aby materiał zastosowany we wnętrzu rękawic stanowił 50 % masy całych rękawic. Nie może się on również w żaden sposób przemieszczać czy zniekształcać, ponieważ to on chroni dłonie pięściarza przed wszelkimi kontuzjami.


Istnieją dwa sposoby wiązania rękawic bokserskich. W profesjonalnych walkach najczęściej można spotkać klasyczne wiązanie sznurowane. Drugi typ wiązania ma zastosowane rzepy. Dzięki temu, że rękawice w bardzo prosty sposób można założyć i ściągnąć o własnych siłach, najczęściej stosowane są w walkach sparingowych oraz podczas samodzielnych treningów na workach i gruszkach bokserskich.
Worki bokserskie również zaliczają się do sprzętu bokserskiego, które przydają się zawsze wtedy, kiedy nie można trenować z drugą osobą. Dobry worek musi być wykonany z mocnego trwałego materiału. Zanim jednak dokona się zakupu worka warto zastanowić się nad miejscem do jego powieszenia. Po pierwsze musi być wystarczająco dużo miejsca na swobodne ruchy pięściarza a po drugie odpowiednie miejsce do jego zawieszenia. Worki treningowe najczęściej mocowane są do sufitu na lince lub łańcuchu.
Dzięki ćwiczeniom na worku treningowym można podnieść znacząco swoją kondycję. Co więcej poprawia się siła, szybkość i wytrzymałość. Ponadto ćwiczyć można zarówno uderzenia pięściami jak i kopnięcia, w zależności od wielkości worka. Warto jest jednak zaciągnąć porady osoby doświadczonej w jaki sposób trenować aby osiągnąć optymalne efekty. Worek treningowy może również służyć jako bardzo dobry sposób do odstresowania się.
 

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE: