KATEGORIE

Tunezja

 Po całorocznej, ciężkiej pracy wszyscy pragniemy prawdziwego, udanego wypoczynku, który pozwoli oderwać się się od codziennych problemów. Pragniemy poznać nowych, interesujących ludzi, ich kulturę i zwyczaje, które są dla nas całkowicie odmienne. Jeśli chcemy spędzić naprawdę udane wakacje to niezłym wyborem będzie Tunezja.

Ten afrykański kraj leży faktycznie niedaleko Europy, lecz należy już do innej kultury. W zaledwie parę godzin lotu samolotem możemy dotrzeć do miejsca, które zaskakuje nas co chwilę swoją innością. Hamammet, Tunis tylko czekają na przyjazd urlopowiczów. Intrygująca kultura Tunezji i odmienna religia intryguje na każdym kroku.
Stulecia burzliwej historii spowodowały, że każdy wędrowiec znajdzie tu dużo przyzwoicie zachowanych zabytków, mnóstwo interesujących muzeów, które świadczą o znaczeniu tego regionu w w odległej przeszłości. Ruiny starożytnej Kartaginy czy Kerkouane wywołują naprawdę imponujące wrażenie potęgi tego afrykańskiego państwa.

Kolejnym argumentem za wyborem tej urlopowej lokalizacji jest temperatura w Tunezji. Tu nigdy nie ma porządnej zimy, co sprawia, że urlop można zaplanować w każdym, dostępnym dla nas czasie. Jednak przed wyjazdem każdy wędrowiec powinien zdobyć jak najwięcej informacji o miejscu do ktorego podróżuje, żeby być przygotowanym na czekające go niespodzianki, a zarazem być gotowym na oczekujące zagrożenia.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • wyspa Djerba
  • wczasy w Tunezji
  • Tunezja porady
  • Tunezja
  • pogoda w Tunezji