KATEGORIE

Twoje użyteczne wypalanie brykietami

 Extra rady dla osób, które zaczynają przygodę z brykietem. Na co skierować uwagę kupując brykiet opalowy, pieca CO.

Kupując kominek bądź po jego zakupie zastanawiacie się pewno: co będzie najlepszym brykietem do niego, co zapewni Tobie najlepszy świetność użytkowania, jak i gdzie będziesz składował brykiet drewniany, jak dużo zajmie miejsca, jaką wartość energetyczną powinien trzymać, czy jest dostępny cały rok, jak wiele będzie pozostałości po jego spaleniu, jaka powinna być wilgotność brykietu, czy nie zanieczyszcza otoczenie, czy jest wygodny i łatwy w transporcie. czy brykiet drewniany jest tani? Gdzie kupić? Na co powinniście zwrócić uwagę?

Jeśli kupiliście już kominek na brykiet z trocin lub piec na brykiet trocinowy to macie w zasadzie do wyboru brykiet tańszy a gorszy lub droższy a lepszy. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Przedstawimy Wam może nie wszystkie ale przynajmniej większość z nich.

Brykiet drewniany nienagannie zastępuje drewno (węgiel, koks, miał, muł, itp.), totalnie nadaje się do spalania kominkach i w piecach CO, ma wysoką wartość energetyczną, długo się jara, 1 tona brykietu odpowiada 500 l oleju opałowego, dlatego też brykiet z trocin zajmuje niedużo miejsca- 1 paleta ma wymiar 80x120x170 i jest dozwolone brykiet trocinowy składować na wysokość. Brykiet trocinowy, spala się praktycznie do końca - powstają śladowe ilości popiołu. Popiół to tylko 3-5 kg z 1000 kg brykietu i może być wykorzystany jak pełny, nieszkodliwy nawóz. Z drewna pałowego pozostaje ok 4,5% popiołu skutkiem tego częściej musicie oczyszczać kominek. Dobrej jakości brykiet z trocin jest czysty ekologicznie i nie ma domieszek klejów, lepiszczy, nie śmierdzi. brykiet drzewny ma niską zawartość wilgoci - 4-8% (świeże drewno - ok. 50%, drewno długo leżakowane - ok. 20-25%, węgiel ok 13%), skutkiem tego bez problemu możecie pykać brykiet do kominka od razu i możesz go składować w domu. Suchy brykiet z trocin nie powoduje korozji kominków i osadzania się sadzy, jest to ekologiczne źródło energii, nie zatruwa środowiska. brykiet trocinowy jest Lekki do rozpalenia za pomocą rozpałki, drewno rozpala się dużo gorzej, zwłaszcza jako jest mokre. Brykiet kominkowy nie brudzi rąk, nie pyli i jest on wysoko łatwiejszy w transporcie i magazynowaniu. Zatem także kupujcie non stop pierwszy brykiet z trocin.

Mamy nadzieję że przedstawiony przez nas publikacja na temat palenia brykietem w kominku lub piecu CO spodobał się Państwu i upewnił, iż brykiet kominkowy z trocin drzew liściastych jest najlepszym paliwem ekologicznym do kominka i jest lepszy niźli drewno do kominka, brykiet agro czy brykiet ze słomy.

ZAPAMIĘTAJCIE. W kominkach na brykiet opałowy najlepiej stosujcie tylko brykiet drewniany jedno tylko najwyższej jakości, może trochę droższy, wszakże od gwarantowanego i bezawaryjnego dostawcy lub dystrybutora polskich brykietów np z takich firm jak chociażby AB POLSKA. Gdyż brykiety z Ukrainy i od złych producentów może spowodować uszkodzenie kominka oraz komina. Może też zawierać: niebezpieczne wypełniacze, kleje, MDF, opiłki, plastiki, korę, pomielone butelki PET, wytłoczki z herbaty, makuch, piasek, korę, makulaturę, ligninę, siano, słomę, papier i wiele innych, które powodują iż cena brykietu jest niższa a jakość gorsza. Również należy zwrócić uwagę czy po spaleniu brykietów tworzy się spiek, zgorzel. Ilość popiołu powinna być w granicach 0,3-0,5%. Niezbyt dobry jest brykiet ze słomy, ze względu na ilość popiołu powyżej 2%. Również odradzamy palenie brykietem AGRO oraz brykietem przemysłowym. Które nie nadają się do domowych urządzeń, pieców, kominków na brykiet drzewny. Trzeba zwrócić również uwagę, że kaloryczność brykietu winna być powyżej 16MJ/kg.

Brykiet trocinowy bezbłędnie nadaje się do kominka, jest ekologiczny wykonany z trociny drzewnej o miłym zapachu. Jest to produkt w 100% ekologiczny i naturalny. Produkowany w Polsce bez dodatków chemicznych. Ulega całkowitej biodegradacji.

STRONA INTERNETOWA:

SŁOWA KLUCZOWE:

  • pelet trocinowy
  • kominki
  • pellet
  • kominkowy brykiet
  • cena brykiet